Farba
Materiál
Typ zdroja
Volt
Watt
stmievateľné
Zobraziť

Svetelné zdroje


Kompaktnejšie, efektívnejšie a individualizované. Oproti klasickým žiarovkám, ktoré sa praktický nezmenili viac než 100 rokov, prišiel energetický úsporný svetelný zdroj výrazným vývojom, a to behom len 30 rokov.

Rýchlosť, akou od tej doby technologický pokrok nabral, výrazný dych: prvé svetelné zdroje bolo dlhé, pomalé a vydávali len chladné biele svetlo. Postupne sa však stávali stále kompaktnejšími a učinejšími. Dnes si už zákazníci môžu zakúpiť svetelné zdroje vydávajúce presne také teplé a studené biele svetlo, aké používajú. A práve to je vlastne dôvodom, prečo energetický úsporný svetelný zdroj často nahrádza klasické žiarovky, ktoré sú v dnešnej dobe v mnohých krajinách už základné.
Osram ponúka rozsiahlé a komplexné portfólio LED svetelných zdrojov, ktoré vyzerajú a pôsobia ako tradičné klasické žiarovky. Čo je to LED? Je to dióda. Diódy sú dnes skutočne vysokovýkonné.

Halogénové zdroje verzus LED:
Halogénové žiarovky s využitím do malých bodových svietidiel až po veľké svietidlá osvetľujúce strop majú kratšiu výdrž (približne 2 000 hodín) a pri svietení vydávajú pomerne vysokú teplotu. To môže byť niekedy problém, ale napríklad na stavbe v zime môže hrejúci reflektor prísť vhod. Vďaka vyššej teplote vyvýjajú halogénové svietidlá aj poctivé intenzívnejší jas. Svietidlá s LED diódami majú výdrž výrazne vyššiu (asi 10-30 tisíc hodín) a k ich výhodám patrí nižšia spotreba energie.

LED MR16 a PAR16 od Osramu sú ideálnou náhradou na rozdiel od predchádzajúcich LED žiaroviek sa nové modely vyrábajú v podobnej veľkosti, akú majú ich halogénové alternatívy. A vďaka plášťu z pravého skla sa dajú len veľmi ťažko odlíšiť od halogénových žiaroviek, čo z nich robí skutočne dokonalú náhradu. Výhodou k tomu spotrebujú zlomok energie vyžadovanej podobnými halogénovými žiarovkami. Tieto nové žiarovky sa dajú stmievať, a model pre profesionálne použitie vydrží až 40 000 hodín svietenia.

Účinnosť, prevedenia a kvalita všetkých svetelných zdrojov od Osramu zanecháva pôsobivý design.