Závesné svietidlá

780
Farba
Materiál
Typ zdroja
Volt
Watt
Krytie do vlhka
stmievateľné
Zobraziť
BELLINI LED
NEW
BELLINI E14
NEW
BOLLY ZÁVESNÁ
NEWIP44
TRIDENT PRE 120
NEWIP65
TRIDENT PRO 150
NEWIP65
ENCOMBRE
 
 
predbežný dátum
26/11/2021
EUR 88,-

ENCOMBRE

CONFETTI
predbežný dátum
26/11/2021
EUR 68,-

CONFETTI

COCO
Skladom
EUR 138,-

COCO

KOBE
Skladom
EUR 129,-

KOBE

ZALA
Skladom
EUR 78,-

ZALA

CLANK
Skladom
EUR 78,-

CLANK

RARA
Skladom
EUR 78,-

RARA

EZRA
Skladom
EUR 58,-

EZRA

FANCY 50/30
 
predbežný dátum
03/12/2021
EUR 120,-

FANCY 50/30

JAVA
Nie je skladom - volajte
EUR 78,-

JAVA

FIATLUX
Skladom
EUR 88,-

FIATLUX

Závesná lampa

funguje takmer všade, dá sa spustiť zo stropu do priestoru miestnosti.Závesné svietidlá sa hodí do väčších priestorov, ktoré sú ideálne pre kreatívne nápady a vyčarovanie intímnej atmosféry. Väčšinou je to obývacia izba alebo hala, kde si už dávno nevystačíme len s jedným centrálnym svietidlom u stropu. Naopak sa snažíme o viac svetla pre rôzne nasvietenia a centrálne závesné svietidlo je potom skôr interiérovou dekoráciou. Farba, tvar alebo štruktúra látky tu hrajú dôležitú úlohu a záleží na štýle, ktorý si vyberiete.
Uvedomte si, že závesné svietidlo nemusíte umiestňovať vždy len do stredu izby. Dôležité je, ak budete miestnosť využívať, ktoré miesta budete potrebovať osvetliť.

Do veľkej obývačky s vysokým stropom sa hodia dominantné závesné lustre.
V kuchyni (Osvetlenie kuchyne) počítajte s tím, že potrebujete jedno hlavné svetlo pre celý priestor a druhé, ktoré bude osvetľovať jedálenský stôl. To by vždy malo byť závesné svietidlo a visieť by malo maximálne šesťdesiat centimetrov nad doskou stola.
Pre spálňu vyberajte závesné svietidlo so zakrytím svetelným zdrojom, ktoré poskytuje nepriame svetlo a nesvieti vám priamo do oči, i keď práve ležíte v posteli.
Závesnú lampu dnes môžete vyberať z mnohých štýlov - klasické biele gule, farebné sklenené svietidlá, plastové skladačky, alebo textilné svietidla so vzormi.

U niektorých závesných designových svietidiel je súčasťou tiež nosný systém laniek, ktoré drží váhu svetla. Designeri si tak môžu dovoliť kábel využiť inak ako len k účelu prívodu elektrickej energie a nie sú obmedzený váhou tienidlá. Vďaka tomu môže byť svietidlo viac veľkolepejšie, vyrobené z ťažších materiálov.

Takéto závesné svietidlá bývajú designérským počinom, ktorý sa stáva dominantou miestnosti.